Sel Hasarları

Sel Hasarları

Selin meydana getirdiği hasarlarda kirli suyun getirmiş olduğu çamur, asidik maddeler ve bakterilerin neden olabileceği önemli sorunların önüne geçilmesi amaçlanr. BİMTES HG bu hasarları gidermek amacıyla;
a) Su ve çamurun tahliyesi
b) Çamur ve yabancı maddelerin temizlenmesi
c) Korozyondan arındırma
d) Kurutma
e) Dezenfeksiyon ve koku giderme işlemlerini gerçekleştirir.

Su Çekme

Su baskınlarnda uzman ekip ve ekipmanlar ile kısa sürede sonuç alıcı çözümler sunan BİMTES HG, altyapısında bulunan 24 adet özel pompa sistemi ile her türlü ortamda saatte 2 bin metreküp su boşaltma kapasitesine sahiptir.

Ultrasonik temizlik

BİMTES HG, sel ve yangın hasarlarında kimyasal temizlik için ultrasonik banyo kazanları kullanr. Bu kazanların en önemli özelliği, taban ve yan yüzeylere yerleştirilmiş 25-40 kHz ultrasonik jeneratörlerdir.
Manyetik etki sayesinde paralar, üzerlerinde bulunan kir ve pastan mükemmel denilebilecek düzeyde arındırılır. BELFOR kimyasallarının kullanıldığı bu işlemde, bu alanda özel olarak eğitilmiş Bimtes-HG elemanları görev alır.

Ozonlama

Yangın, su baskını veya kötü koku yayan tüm olaylar sonucunda özel BELFOR kimyasal ile temizlik yapıldıktan sonra havada partiküller halinde bulunan bakterilerin yok edilmesi gerekmektedir. Bu işlem ozonlama yöntemi ile BİMTES HG tarafından profesyonelce yapılmaktadır.
Ozonun doğada var olan, renksiz ve her yere ulaşabilen bir gaz olması nedeniyle ozonlama çok etkili bir dezenfeksiyon yöntemidir.