Yangın Hasarları

Yangın Hasarları

Yangının direkt etkisinin yanı sıra su, duman ve isin yaratığıt etkiler de büyük hasarlara yol açmaktadır. Bu hasarlara hızlı ve bilinçli bir şekilde müdahale edildiği takdirde hasar büyük ölçüde giderilmekte ve geri kazanım oranı çok yüksek olmaktadır. BİMTES HG bu tür hasarları gidermek amacıyla;
a) Ortamın isten arındırılması
b) Kurutma
c) Dezenfeksiyon ve koku giderme
işlemlerini gerçekleştirir.

İs temizliği

Yangın sonrası oluşan is, hem kötü bir koku oluşturacak hem de kullanılan cihaz, mobilya vb. malzemelere zamana bağlı olarak onarılamayacak durumda zarar verecektir. BİMTES HG koruyucu kimyasallar ile korozyon önleme ve yangın sonrası oluşan isin ve insan sağlığına zararlı bakterilerin yok edilmesi için çalışmalar yapar.

Ozonlama

Yangın, su baskını veya kötü koku yayan tüm olaylar sonucunda havada partiküller halinde bulunan bakterilerin yok edilmesi gerekmektedir. Bu işlem BİMTES HG tarafından ozonlama yöntemi ile profesyonelce yapılır. Ozonlama işlemi, özel BELFOR kimyasalları ile yangından etkilenen tüm ortamlarda gerçekleştirilen temizliğin ardından gerçekleştirilir.

Ozonun doğada var olan, renksiz ve her yere ulaşabilen bir gaz olması nedeniyle ozonlama çok etkili bir dezenfeksiyon yöntemidir.