Veri Kurtarma

Bimtes "bilgi" kurtarır

Veri kurtarma; veri kayıt ortamlarının işleyişi ve veri yapıları hakında derin teknik bilgi ve birikim, yazılımsal donanım ve güncel dijital takip gerektirir. Veri kayıt ortamları çok hassas üretim yapılarına sahip oldukları için özel çalışma ortamlarında yapılmalıdır.

Taşınabilir belleklerden RAID yapısındaki aygıtlara kadar tüm elektronik ve dijital kayıt ortamları için profesyonel veri kurtarma hizmeti sunan BİMTES E-LAB, bu alanda Türkiye’de ilkleri gerçekleştirerek lider konuma gelmiştir.

Temiz Oda

Clean Room (Temiz Oda) Türkiye’de yalnızca BİMTES E-LAB bünyesinde bulunmaktadır. Temiz Oda, her türlü hassasiyet düşünülerek yalnızca veri kurtarma ve hassas cihaz onarımlarının yapılması için tasarlanmış özel bölümdür. BİMTES E-LAB tüm veri kurtarma ve onarım çalışmalarını havanın partiküllerinden arındırılmış olduğu, homojen ve sabit ısıya sahip, elektronik deşarj ortamı Temiz Oda‘da gerçekleştirir.

Hasar sonrası veri kurtarma

Yangın ve sel baskınları, voltaj düzensizliği, elektrik kaçakları gibi etkenler nemli verilere ulaşamamaya yol açan hasarlara neden olabilir. Bu durum elektronik, ve dijital verilerin korunmasını ve hasar sonucu kaybedilen verilerin geri kazanılmasını önemli kılar.
BİMTES E-LAB, profesyonel bir anlayışla fiziksel ve yazılımsal donanıma sahip olup, müşteri hassasiyet ve memnuniyetlerini öne çıkaran bir veri kurtarma hizmeti sunar.